Hiánypótló rendezvényen kapcsolta össze a NIÜ az egyetemeket és az innovációs befektetőket, elősegítve a két szektor együttműködését. Az eseményen az egyetemi technológia transzfer szakértők ismertették a felsőoktatási intézményekben formálódó innovációs projekteket. A potenciális együttműködések bemutatása fontos a befektetőknek, mert az egyetemi tudástranszfer versenyelőnyt és piaci növekedést biztosít az üzleti angyaloknak, inkubátoroknak és kockázati tőkebefektetőknek, és jó az egyetemeknek és a kutatóknak is, hiszen a befektetők nélkülözhetetlenek az innovációik piacravitelében.
A NIÜ egyetemi tudáshasznosítási projektje keretében a résztvevő 6 felsőoktatási intézmény saját vállalatokat hoztak létre, hogy gyorsabban és rugalmasabban tudjanak reagálni a piaci igényekre. A vállalatok felépítését a Kulturális és Innovációs Minisztérium és a NIÜ támogatja. A programban résztvevő egyetemeknek pedig nem csak jelentős tőkét sikerült bevonniuk, de több százmillió forintos bevételt szereztek a TTC-ken keresztül, szellemitulajdon-jogaik érékesítéséből.
“Kiemelt feladatunk, hogy az egyetemeken és kutatóintézetekben születő innovatív termék és technológia kerüljön sikeresen a piacokra, azaz erősödjön a hazai mélytechnológiai (deep tech) ökoszisztéma. Ehhez az egyetemi technológia transzfer szakemberek és a kockázatitőke-befektetők (ideértve az üzleti angyalokat, az inkubátorokat és a kockázati tőkéseket is) szoros együttműködésére van szükség. A NIÜ missziója, hogy előmozdítsa az ökoszisztémában az az együttműködések kialakulását” - mondta el a rendezvényen Bódis László, a NIÜ vezérigazgatója és a KIM innovációért felelős helyettes államtitkára.