a legjobb pickupok nyomában - Új formában cipekednek

Az év utolsó heteitől a hazai pickuppiac két fontos szereplője is átdolgozott formában kapható Magyarországon. A Toyota Hilux átfogó modellfrissítés keretében új, sokkal erősebb motort kapott, míg az Isuzu D-Max vadonatúj konstrukcióval folytatja pályafutását. Ez a kettős megújulás kiváló apropót kínál a piac áttekintésére is .

Írta: Svékus Gergely

A modern pickup amolyan jolly joker a gépkocsik piacán. Alvázas szerkezetének köszönhetően komoly terhek cipelésére is alkalmas, nagy hasmagassága (és gyakran összkerékhajtása) révén terepen is elboldogul, biztonsági és kényelmi funkciói pedig egyre gyakrabban a személyautókat idéző színvonalon állnak. Ehhez vegyük hozzá azt a vadnyugati romantikát, amely sokak szemében övezi, valamint a tényt, hogy haszonjárműként adóvisszatérítésre jogosít, miközben akár hobbi célra (terepjárásra, kirándulásra, sporteszközök szállítására) is kiválóan megfelel, és rögtön érthető, miért örvendenek nagy népszerűségnek itthon is a platós kisteherjárművek.

Több erő, nagyobb tudás

Két és fél literes lökettérfogat, százötven lóerős teljesítmény: 2015-ös bevezetése óta ennyivel kell beérnie a Toyota mértékadó pickupjának. Ez elegendő ahhoz, hogy érvényesüljön a piac fő sodorvonalában, egyre nagyobb azonban az igény az izmosabb, akár 200 lóerő fölötti modellekre. A Hilux idei megújulása során ezért az ilyenkor szokásos optikai módosítások mellett komoly változtatások történtek a hajtáslánc terén. Az európai modell megkapta a globális piacokon eddig is alkalmazott, 2,8 literes, soros négyhengeres dízelmotort (ez az ismert 2,4-es blokk hosszabb löketű változata), de nem változatlan formában: módosították az égéstér formáját, kétfokozatúra cserélték az olajszivattyút, átdolgozták a kipufogógáz-visszavezető rendszert, és nagyobb, jobb hatásfokú turbófeltöltőt építettek be.

Az eredetileg 177 lóerős blokk így immár 204 lóerőt ad le, a maximális forgatónyomaték 500 Nm. A nagyobb motor kizárólag összkerékhajtással kapható, kézi vagy automata sebességváltóval – ha az előbbit választjuk, az új motor számottevően takarékosabb, mint az eddigi erőforrás, legalábbis papíron. A Toyota lehetőséget kínál a közvetlen összehasonlításra, hiszen a régi hajtáslánc is a kínálatban marad, annyi különbséggel, hogy mostantól minden összkerékhajtású kivitel 3,5 tonnát tud vontatni, függetlenül a felépítménytől.

Habár a modellfrissítés sztárja.....

Cikkünk teljes terjedelmében a K&K magazin decemberi lapszámában jelent meg. 

Keresse a nagyobb újságosoknál, vagy

Hirdetés átugrása →